Policjanci z zagłębiowskich komend zatrzymali w ostatnim czasie kilka osób za posiadanie narkotyków oraz rozprowadzanie dopalaczy.

Zawierciańscy policjanci zatrzymali kolejną osobę podejrzaną o rozprowadzanie dopalaczy. Śledczy ustalili, 23-latek udostępniał środki odurzające innym osobom. Młody mieszkaniec Zawiercia trafił do policyjnego aresztu. O jego dalszym losie zdecyduje prokurator.

– Ponownie ostrzegamy przed zażywaniem substancji odurzających. Nigdy nie możemy być pewni co w swoim składzie zawiera dana porcja dopalacza oraz jaka będzie reakcja naszego organizmu po jego zażyciu. Stanowi to ogromne niebezpieczeństwo dla naszego życia i zdrowia – apelują policjanci. – Za posiadanie środków odurzających, w tym dopalaczy grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Natomiast za handel takimi substancjami można trafić do więzienia nawet na 10 lat – dodają.

Policjanci z Zawiercia zatrzymali również 34-letniego mężczyznę, który kierował peugeotem po zażyciu narkotyków. Policjantom tłumaczył, że musi dojechać do komendy policji aby stawić się na zarządzony przez prokuratora dozór za wcześniejsze posiadanie środków odurzających. Grozi mu do 2 lat więzienia oraz obligatoryjna kara finansowa w wysokości 5 tys. złotych przeznaczona na rzecz osób poszkodowanych w wypadkach.

W ręce kryminalnych wpadł także 18-latek posiadający środki odurzające oraz 32-letni kierowca Audi A4, u którego badanie narkotesterem wykazało, że wcześniej zażywał narkotyki.

Natomiast policjanci z Dąbrowy Górniczej zatrzymali mężczyznę, który w mieszkaniu posiadał amfetaminę z której można było przygotować ponad 2000 działek dilerskich oraz blisko 460 porcji marihuany. 24-latek wpadł w trakcie kontroli drogowej. Jak się okazało, kierował pod wpływem narkotyków. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających i psychotropowych zatrzymanemu może grozić nawet 10 lat więzienia.

Pełne ręce roboty mieli również policjanci z Jaworzna. Zatrzymali oni mężczyznę, który posiadał przy sobie narkotyki. Do zatrzymania doszło w centrum Jaworzna podczas kontroli pojazdu, w którym przebywał mężczyzna. Policjanci zabezpieczyli ponad 300 porcji dilerskich amfetaminy. Podejrzany usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Grozi mu do 10 lat więzienia.