echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(9, 0, 0, 0);

W poniedziałek, 11 lutego rusza nabór do projektu „Seniorzy w akcji”, w ramach którego można otrzymać dofinansowanie na projekt społeczny dla seniorów.

Już po raz dwunasty Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” i Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności organizuje ogólnopolski konkurs „Seniorzy w akcji”, w ramach którego można uzyskać dofinansowanie w wysokości do 15 tys. złotych na pomysł na projekt społeczny dla seniorów i osób w wieku co najmniej 25 lat.

Konkurs skierowany jest do osób 60+ i do par międzypokoleniowych, które mają pomysł na projekt społeczny, chcą pracować nad jego rozwojem i zrealizować przy wsparciu ekspertów, doświadczonych animatorów i uczestników programu.

– Szukamy osób, które pragną zdobyć nowe umiejętności, przydatne w swojej dalszej aktywności społecznej – tłumaczą organizatorzy konkursu.

Konkurs realizowany jest w formule inkubatora, tzn. stwarza przestrzeń do dopracowania i rozwijania pomysłów zgłoszonych na konkurs poprzez cykl warsztatów, wizyty studyjne oraz wsparcie trenerów z Sieci Latających Animatorów Kultury i Socjologów (warsztaty, konsultacje).

Udział w konkursie daje możliwość otrzymania wsparcia finansowego w wysokości do 15 000 zł. Dotację na realizację przedsięwzięć otrzyma ok. 18-20 projektów, które angażują osoby starsze do działania na rzecz otoczenia, włączają osoby starsze w dialog i współpracę z samorządem lokalnym, promują współpracę międzypokoleniową i wolontariat osób starszych.

– Stawiamy na działania przyczyniające się do wypracowania trwałych zmian społecznych na poziomie lokalnym. Chcemy wspierać przedsięwzięcia, które wnoszą nową jakość do działań angażujących osoby starsze w danej społeczności i mają potencjał do wypracowania skalowalnych rozwiązań i modeli działania w pracy z osobami starszymi – podkreślają organizatorzy.

Wnioski konkursowe należy składać do 18 marca, wypełniając formularz on-line.

echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(9, 0, 0, 0);