Święto zakochanych zbliża się wielkimi krokami. Muzyka i miłość – jedno bez drugiego byłoby bezwartościowe, dlatego jak inaczej spędzić dzień zakochanych, jak nie w muzycznej atmosferze.

Jak co roku 14 lutego świat oszaleje na punkcie miłości. Miłosne szaleństwo staje się coraz popularniejsze także w Polsce. Warto zatem już teraz pomyśleć o nietuzinkowym pomyśle dla drugiej połówki. Romantyczna kolacja, wyjście do kina, a może nastrojowy koncert?

Z myślą o zakochanych w zagłębiowskich miastach zaplanowano koncerty walentynkowe, które umilą ten szczególny czas wszystkim parom. 14 lutego w Teatrze Dzieci Zagłębia odbędzie się koncert walentynkowy „Miłość niejedno ma imię”. Będzie to świetna okazja, by przypomnieć sobie lub poznać wielkie przeboje o miłości.

Podczas koncertu zakochani będą mieli okazję wziąć udział w loterii, w której do wygrania będzie weekend dla dwojga w Zakopanem, romantyczna kolacja czy profesjonalna sesja zdjęciowa. Ponadto, dla każdego przygotowano słodki poczęstunek. Bezpłatne wejściówki na wydarzenie można odebrać w Urzędzie Miejskim.

Tego samego dnia, w środę, 14 lutego w dąbrowskim Pałacu Kultury Zagłębia odbędzie się koncert walentynkowy w wykonaniu zespołu Sorry Boys. Grupa zawita do Sali Teatralnej PKZ w ramach trasy „Amour Tour”, umilając wszystkim parom ten szczególny dla nich czas.

Publiczność walentynkowego koncertu będzie miała okazję usłyszeć nawiązania nie tylko do Fryderyka Chopina, Ewy Demarczyk, śpiewu kurpiowskiego, ale i tradycji Gospel – a wszystko to w miłosnej aranżacji. Tematem przewodnim koncertu będzie miłość i muzyka. Emocji i wzruszeń nie zabraknie!

Ponadto, tego dnia na ulicy 3 Maja zapanuje walentynkowy nastrój. W godz. 14-18 na przystrojonym deptaku nie zabraknie wielu atrakcji przygotowanych z myślą o zakochanych. Pojawi się m.in. fotobudka, w której zakochani będą mogli robić sobie pamiątkowe zdjęcia, muzyka na żywo, czerwone róże i baloniki w kształcie serca, którymi obdarowani zostaną przechodnie. Na ten szczególny dzień, specjalną ofertę przygotowało też kilka sklepów i lokali gastronomicznych.