Sosnowiecki klub sportowy Wake Zone Stawiki utworzył sekcję dla osób z niepełnosprawnościami. Zawodnicy będą mieli się od kogo uczyć, ponieważ treningi będzie prowadził medalista paraolimpijski.

W sosnowieckim klubie sportowym Wake Zone Stawiki otwarta zostanie sekcja dla osób z niepełnosprawnościami. Każdy zainteresowany będzie mógł spróbować swoich sił na wodzie.

Warto podkreślić, że treningi będą prowadzone przez medalistę paraolimpijskiego Igora Sikorskiego. To brązowego medalisty paraolimpijskiego z Pjongczang 2018 w slalomie gigancie w konkurencji monoski.

Wake Zone Stawiki z sekcją dla osób z niepełnosprawnościami – fot. UM Sosnowiec

Wake Zone Stawiki z sekcją dla osób z niepełnosprawnościami

Sportowiec zajęcia w Sosnowcu ma prowadzić cyklicznie. – Igor jest też pierwszym Mistrzem Polski w wakeboardzie seated (Sitwake), czyli odmianie wakeboardu dla osób z niepełnosprawnościami i brązowym medalistą Mistrzostw Europy w Sitwake, które odbyły się w Sosnowcu w 2019 roku – zachęca Ola Gogola z Wake Zone Stawiki.

Co ważne, aby ułatwić poruszanie się osobom z niepełnosprawnościami po ośrodku powstała ścieżka ułatwiająca dojazd do mniejszego wyciągu. – Zapraszamy do kontaktu, chętnie rozwiejemy wszelkie wątpliwości – dodaje Ola Gogola.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Rozpoczyna się sezon na wodne aktywności. Otwarcie w piątek