W piątek, 11 czerwca otwarte zostanie kąpielisko na Stawikach w Sosnowcu, z kolei od 25 czerwca swoją działalność wznawiają odkryte pływalnie miejskie.

Już od piątku, na sosnowieckich Stawikach będzie można zażywać słonecznych oraz wodnych kąpieli. Rusza sezon na wodnych obiektach miejskich.

– Serdecznie zapraszamy, wszystko jest już gotowe. Bezpiecznie można się na Stawikach kąpać. Jakość wody nie budzi żadnych zastrzeżeń. Jesteśmy cały czas w kontakcie z naszym Sanepidem, a kontrole jakości wody odbywać się będą co trzy tygodnie – podkreśla Jerzy Górak, dyrektor MOSiR, który zarządza zarówno kąpieliskiem jak odkrytymi pływalniami.

Najpierw Stawiki, potem baseny

Baseny przy ul. Zamkowej oraz Wojska Polskiego zostaną otwarte nieco później, w ostatni dzień roku szkolnego, a więc 25 czerwca. – Jestem przekonany, że jak co roku nasze obiekty będą się cieszyć dużym zainteresowaniem. Ceny biletów będą takie same jak przed rokiem, nie będą to zbyt wygórowane stawki, tak aby jak największa liczba osób mogła z nich skorzystać – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Ceny bez zmian

Ceny biletów indywidualnych to odpowiednio 8 zł i 4 zł bilet ulgowy. Po godz. 15.00 bilet będzie kosztował 6 zł. Uczniowie z Sosnowca jak również osoby uczące się tutaj zapłacą za bilet 2 zł. Dzieci do lat 7 wchodzą za darmo. Z kolei 1 zł kosztować będzie bilet dla osoby z niepełnosprawnościami. Opiekun osoby niepełnosprawnej wchodzi za darmo.