Urząd Miasta w Czeladzi stał się bardziej przyjazny dla mieszkańców. Wszystko za sprawą nowej przestrzeni na parterze budynku, gdzie można załatwić wszystkie sprawy urzędowe.

Od środy, 1 lipca, mieszkańcy najstarszego miasta w Zagłębiu Dąbrowskim będą obsługiwani w zagospodarowanej na nowo przestrzeni na parterze gmachu urzędu. Dotychczasowe lady zastąpiły nowe i oszklone boksy.

– Nowe, estetyczne i funkcjonalne Biuro Obsługi Mieszkańca zapewni – poprzez zastosowanie dyskretnych, szklanych boksów – pełną ochronę danych osobowych interesantów, którzy w tej części Urzędu Miasta mogą załatwiać sprawy związane m.in. z ewidencją ludności, wydawaniem dowodów osobistych, podatkami i opłatami – podkreśla Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi. – Przebudowa sprawi, że nasz urząd jest jeszcze nowocześniejszy i bardziej przyjazny dla mieszkańców, a i urzędnicy będą mieli bardziej komfortowe warunki do pracy – dodaje.

Wyremontowane Biuro Obsługi Mieszkańca w UM Czeladź – fot. UM Czeladź
Wyremontowane Biuro Obsługi Mieszkańca w UM Czeladź – fot. UM Czeladź

Przypomnijmy, że kilka lat temu cały budynek Urzędu Miasta w Czeladzi został gruntownie przebudowany. Remont rozpoczął się w 2015 roku. Na początku powstały nowe schody, przebudowane zostały chodniki, rampy i alejki. Powstały też nowe miejsca parkingowe i park. W 2016 roku ruszyły prace w środku, a urzędnicy na rok przenieśli się do pomieszczeń miejskich instytucji. W październiku 2017 wrócili do całkowicie odnowionego gmachu. Przebudowa czeladzkiego magistratu kosztowała prawie 7 mln zł.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Ekologiczny urząd w Czeladzi. Chcą oszczędzać na energii