Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności w związku ze słoneczną pogodą i wysokimi temperaturami. Szczególną uwagę należy zwrócić na osoby wymagające naszej opieki – dzieci i osoby starsze, ale także zwierzęta.

Słoneczne dni i wysokie temperatury powietrza zachęcają do spędzania czasu poza domem. Należy pamiętać, że taka aura jest również bardzo niebezpieczna i zagraża nie tylko zdrowiu, ale i życiu ludzi i zwierząt.

Szczególnie narażone są dzieci i seniorzy, a także osoby, które na co dzień wymagają stałej opieki. Wysokie temperatury w połączeniu z brakiem rozsądku i wyobraźni są bardzo niebezpieczne.

– Nie pozostawiajmy ich w zamkniętych samochodach, czy na otwartym terenie w miejscach nasłonecznionych. Takie postępowanie bezpośrednio naraża ich życie! – apelują policjanci. – Nie zapominajmy też o zwierzętach — one również odczuwają negatywne skutki wysokich temperatur – dodają.

Pozostawienie czworonoga w samochodzie, czy na słońcu naraża go na cierpienie i utratę życia. Pamiętajmy też, by zapewnić zwierzętom nieskrępowany dostęp do wody i możliwość schronienia w cieniu.

Wysokie temperatury niekorzystnie wpływają również na sytuację na drogach — kierowcy często tracą czujność, są rozkojarzeni, a ich reakcje są opóźnione, w wyniku czego dochodzi do większej ilości zdarzeń drogowych. W czasie upałów szczególny nacisk kładziemy na zasadę ograniczonego zaufania — kierowca innego pojazdu może źle się poczuć, a nawet zemdleć, co może skutkować niebezpiecznymi manewrami na drodze.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here