3 lutego, grupka młodych osób zniszczyła wnętrze nowego, hybrydowego autobusu miejskiego linii nr 160 w Sosnowcu. Miasto dało sprawcom dwa miesiące na zgłoszenie się na policję. Tak się jednak nie stało, dlatego opublikowano nagranie ze zdarzenia.

Wstyd, żenada i szok! Takiego chamstwa dawno nie oglądaliśmy – jak młodzi ludzie mogą się tak zachowywać? Daliśmy wam dwa miesiące łudząc się, że wyrzuty sumienia i poczucie winy sprawią, że sami zgłosicie się na Policję lub do PKM-u i pokryjecie straty, a my o wszystkim zapomnimy” – czytamy na oficjalnym portalu społecznościowym miasta.

Tak się jednak nie stało, sprawcy dewastacji, do której doszło w autobusie miejskim linii nr 160, na policję ani do PKM-u się nie zgłosili. Dlatego postanowiono opublikować materiał z monitoringu.

Na materiale można zobaczyć m.in. malowanie markerami szyb, kamer i obicia pojazdu, brudzenie tapicerki foteli, zniszczenie szyby drzwi przy pomocy kija golfowego i zaśmiecanie autobusu. Straty oszacowano na kwotę 6 tysięcy złotych.

Osoby, które mogą znać ludzi z materiału proszone są o kontakt z I komisariat Policji w Sosnowcu przy ul. Piłsudskiego pod numerem 32 269 11 00; e-mailowo na adres kp1@sosnowiec.ka.policja.gov.pl.

Czy Sosnowiec to bezpieczne miasto?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...