Przy ul. Wojska Polskiego, w miejscu gdzie tradycyjnie parkowano samochody, powstaje parking. To zadanie wybrane w ostatniej edycji Dąbrowskiego Budżetu Partycypacyjnego. Przy okazji robót wykonany zostanie także chodnik.

Budowa parkingu przy ul. Wojska Polskiego, na wysokości bloku przy ul. 1 Maja 7 to zadanie, które do realizacji wskazali mieszkańcy. Zaproponowali je w 2019 r., w ramach Dąbrowskiego Budżetu Partycypacyjnego. W związku z pandemią i związanymi z nią trudnościami prace ruszyły dopiero teraz.

Parking, powstający na żwirowym placu, gdzie dotychczas parkowano, pomieści 17 aut. Na utwardzonej nawierzchni z kostki betonowej znajdzie się 10 miejsc prostopadłych o wymiarach 2,5 (szer.) x 5 (dł.) m, 6 miejsc równoległych o wymiarach 2,5 (szer.) x 6 (dł.) m, a także miejsce o wymiarze 3,6 (szer.) x 5 (dł.) m, przeznaczone dla niepełnosprawnych. Prowadzić będzie do nich szeroki na 5 m dojazd.

budowa chodnika
W mieście powstanie nowy parking – fot. UM Dąbrowa Górnicza

Do placu, na którym parkowano, dochodzi chodnik. Teraz, po obrzeżu parkingu, poprowadzony zostanie do ulicy. Stamtąd, wzdłuż jezdni, przedłużony będzie do parkingu przy „Biedronce”. Zastąpi tym samym dotychczasową żwirowo-ziemistą ścieżkę, z której korzystało wiele osób, m.in. mieszkańcy osiedla chodzący tamtędy do sklepu.

To rozwiązanie dużo wygodniejsze, bo ścieżka była nierówna, a po deszczu robiło się na niej błoto. Jest to zadanie dodatkowe, realizowane przy okazji budowy parkingu. Uzupełni tym sposobem odnawianą infrastrukturę. Prace przy budowie parkingu i chodnika mają potrwać do końca listopada.

CZYTAJ TAKŻE:

Na placu Szczęśliwego Krasnala stanie tężnia. Będzie to pierwsza tego typu atrakcja w mieście