Przy ul. Wojska Polskiego, w miejscu gdzie tradycyjnie parkowano samochody, powstaje parking. To zadanie wybrane w ostatniej edycji Dąbrowskiego Budżetu Partycypacyjnego. Przy okazji robót wykonany zostanie także chodnik.
Budowa parkingu przy ul. Wojska Polskiego, na wysokości bloku przy ul. 1 Maja 7 to zadanie, które do realizacji wskazali mieszkańcy. Zaproponowali je w 2019 r., w ramach Dąbrowskiego Budżetu Partycypacyjnego. W związku z pandemią i związanymi z nią trudnościami prace ruszyły dopiero teraz.
Parking, powstający na żwirowym placu, gdzie dotychczas parkowano, pomieści 17 aut. Na utwardzonej nawierzchni z kostki betonowej znajdzie się 10 miejsc prostopadłych o wymiarach 2,5 (szer.) x 5 (dł.) m, 6 miejsc równoległych o wymiarach 2,5 (szer.) x 6 (dł.) m, a także miejsce o wymiarze 3,6 (szer.) x 5 (dł.) m, przeznaczone dla niepełnosprawnych. Prowadzić będzie do nich szeroki na 5 m dojazd.

Do placu, na którym parkowano, dochodzi chodnik. Teraz, po obrzeżu parkingu, poprowadzony zostanie do ulicy. Stamtąd, wzdłuż jezdni, przedłużony będzie do parkingu przy „Biedronce”. Zastąpi tym samym dotychczasową żwirowo-ziemistą ścieżkę, z której korzystało wiele osób, m.in. mieszkańcy osiedla chodzący tamtędy do sklepu.
To rozwiązanie dużo wygodniejsze, bo ścieżka była nierówna, a po deszczu robiło się na niej błoto. Jest to zadanie dodatkowe, realizowane przy okazji budowy parkingu. Uzupełni tym sposobem odnawianą infrastrukturę. Prace przy budowie parkingu i chodnika mają potrwać do końca listopada.
CZYTAJ TAKŻE:
Na placu Szczęśliwego Krasnala stanie tężnia. Będzie to pierwsza tego typu atrakcja w mieście