W Czeladzi mieszkańcy mogą czuć się coraz bezpieczniej. W mieście jest już ponad 50 kamer miejskiego monitoringu. Cztery lata temu było ich zaledwie pięć.

Czeladź stawia na bezpieczeństwo swoich mieszkańców. W tym celu cały czas rozbudowywany jest system monitoringu miejskiego. – Kiedy obejmowałem funkcję burmistrza, mieliśmy mieście 5 zdezelowanych kamer starego typu. Dzisiaj, po czterech latach, należymy do czołówki miast pod względem rozbudowania systemu miejskiego monitoringu – mówi Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi.

Monitoring miejski w Czeladzi – fot. UM Czeladź
Monitoring miejski w Czeladzi – fot. UM Czeladź

W budynku Urzędu Miasta powstało centrum monitoringu miejskiego, gdzie strażnicy miejscy mają podgląd na wiele ulic. Jest już ponad pięćdziesiąt, w większości nowoczesnych kamer. Z końcem 2018 roku zamontowane zostały i uruchomione kamery w Parku Grabek, na Prochowni i na skwerze na Piaskach, gdzie zainstalowana jest tężnia.

Monitoring miejski w Czeladzi – fot. UM Czeladź
Monitoring miejski w Czeladzi – fot. UM Czeladź

Wcześniej kamery zostały zainstalowane w Parku Kościuszki. Od dłuższego czasu kontrolą kamer objęte są również niektóre ulice, rynek, Plac Viannaya, Kopalnia Kultury, Galeria Sztuki Współczesnej „Elektrownia”. Kilkanaście kamer strzeże także budynku Urzędu Miasta.

To jednak nie koniec. Wkrótce pojawią się jeszcze kamery na niektórych głównych ulicach. W planach jest też umożliwienie przysłania sygnału z monitorów do komisariatu policji w Czeladzi.

Skomentuj przez Facebook

3 KOMENTARZE

  1. Monitoring niewiele da jeśli będzie ciemnio na ulicach. I np. Na ul. Katowickiej od urzędu w kierunku Milowic mnóstwo latarni nie świeci. Na przystaku przy szkole nr 4. Dalej na przystanku przy totololku ciemno. Dalej wzdłuż parku im. Jordana mnóstwo latarni nie świeci.

  2. Gdzie sa służby drogowe. Na ulicach istne lodowisko. Chyba śpią na ciepłych posadach. Dość propagandy sukcesu. Do roboty! Wybory minęły. Na ulicach dziury. Pelno butelek po krzakach i skwerach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here