Dzielnicowi z będzińskiej Ksawery uratowali przed zamarznięciem dwóch mężczyzn. Kompletnie wychłodzeni i wycieńczeni bezdomni postanowili spędzić noc w pozbawionym okien i drzwi budynku.

Policjanci w trakcie piątkowej służby obchodowej na terenie osiedla Ksawera postanowili skontrolować pustostan przy ulicy Siemońskiej. Znany mundurowym budynek, mimo, że pozbawiony drzwi i okien, w przeszłości był już traktowany jako schronienie przez osoby szukające dachu nad głową. Tak tez było i tym razem. Okazało się, że w jednym z pomieszczeń, w stercie wielu różnych przedmiotów, na przygodnie zorganizowanych legowiskach spali dwaj mężczyźni.

– Stan ledwo dobudzonych mężczyzn nie był najlepszy. Obaj bezdomni byli bardzo osłabieni i przemarznięci. Mężczyźni szybko trafili pod fachową opiekę pracowników ośrodka pomocy społecznej. Miejsce dla obu na najbliższe mroźne noce znalazło się w domu dla osób bezdomnych  – informuje Paweł Łotocki, rzecznik KPP w Będzinie.

Miejsce dla obu na najbliższe mroźne noce znalazło się w domu dla osób bezdomnych.
Warto pamiętać, że każdy z nas może udzielić pomocy bezdomnym. Jak? Możemy zadzwonić na bezpłatną infolinię. Pod numerem 800 100 022 gdzie udzielane są m.in. informacje o miejscach w noclegowniach. Dzwoniąc, można także poinformować o osobach potrzebujących pomocy. Zgłoszenia o bezdomnych, przebywających w czasie chłodów i mrozów na klatkach schodowych czy w piwnicach, przyjmowane są także przez Centrum Zarządzania Kryzysowego, policję oraz straż miejską.