Blisko 250-metrowy fragment ulicy Dietla w Sosnowcu do końca tego roku ma zostać zmodernizowany. Zmiany dotyczyć będą trzech elementów ważnych dla mieszkańców.

Prace na odcinku drogi, od ulicy Grota-Roweckiego do Reymonta, rozpoczną się w poniedziałek, 18 października. Odnowiony zostanie chodnik, który nie jest w najlepszym stanie. Pojawi się nowa nawierzchnia oraz miejsca postojowe. Koszt prac, które potrwają do końca roku, wyniesie 233 tys. zł.

– Cieszę się, że Pogoń się zmienia. Po przebudowie ulicy Grota-Roweckiego pora na działanie przy mniejszych ale kto wie, czy dla samych mieszkańców Pogoni ważniejsze – podkreśla Bartosz Górski, który mocno zabiegał o remont ul. Dietla.

ulica dietla
Ulica Dietla – fot. UM Sosnowiec

Zmiana na plus

To nie jedyna inwestycja w tej części miasta. Pod koniec wakacji rozpoczęła się przebudowa sieci wodociągowej w ulicach Czeladzkiej oraz Suchej wykonywana na zlecenie Sosnowieckich Wodociągów.

Wymiana blisko 2 kilometrów sieci dotyczy również bocznych uliczek (Sucha). Prace prowadzone są w ulicach, dlatego po ich zakończeniu zostanie ułożona nowa droga, w tym 400-metrowy odcinek na ulicy Suchej, od skrzyżowania z ul. Będzińską.

Prace wpłyną na poprawę jakości wody dostarczanej mieszkańcom tego rejonu miasta oraz ograniczą potencjalne straty. Koszt modernizacji sieci wyniesie prawie 1,7 mln zł.

CZYTAJ TAKŻE:

Powstanie nowa sieć wodociągowa. Inwestycja kosztować będzie blisko 3 mln złotych