Policjanci z Dąbrowy Górniczej zatrzymali mężczyznę, który ukrywał się przez kilka miesięcy. Sąd wydał za nim 2 listy gończe. Mężczyzna ma bogatą kartotekę, bo w przeszłości był karany między innymi za kradzieże.

Kryminalni dąbrowskiej komendy zatrzymali mężczyznę, który ukrywał się przed organami ścigania. 23-latek, który od urodzenia mieszkał na terenie miasta, ukrywał się, bo blisko półtora roku powinien spędzić w zakładzie karnym za rozbój i kradzież.

Policjanci zatrzymali mężczyznę w prowizorycznym szałasie na terenie Dzierżoniowa. Mundurowi zbierali niezbędne informacje, by ostatecznie zaplanować zatrzymanie. Mężczyzna ma bogatą kartotekę. W przeszłości był już karany za kradzieże. Teraz policjanci zatrzymali go i przewieźli do zakładu karnego, bo był poszukiwany dwoma listami gończymi wydanym przez sąd za rozbój i kradzież.

– Policjanci służb kryminalnych zbierają informacje o osobach, które usłyszały wyroki za przestępstwa i powinny być w zakładach karnych. Ukrywają się jednak przed wymiarem sprawiedliwości, licząc, że nie zostaną namierzeni. Tu ważne jest nie tylko zaangażowanie, ale także doświadczenie policjantów, którzy z każdej wiadomości potrafią zrobić użytek. Takimi osobami zajmują się w dąbrowskiej komendzie specjaliści od poszukiwań. Stróże prawa doprowadzają do tego, by przestępcy ostatecznie znaleźli się w zakładach karnych, gdzie odbywają zasądzone wyroki – tłumaczą dąbrowscy policjanci.