1 czerwca ruszył Sosnowiecki Rower Miejski. Rowery przypadły mieszkańcom do gustu. Przez pierwsze trzy z jednośladów skorzystano 932 razy.

130 rowerów, w tym tandemy i rowery trójkołowe, od 1 czerwca czeka na mieszkańców Sosnowca i turystów w 9 samoobsługowych stacjach wypożyczeń.

Pierwsze dni pokazują, że Zagłębiacy polubili miejskie rowery. Od startu systemu do niedzieli (3 czerwca) rower został wypożyczony 932 razy.

Sosnowiczanie najchętniej w pierwszych dniach wypożyczali rowery na stacjach: Park Środula (148), Piłsudskiego (127), Rondo Ludwik (123), Parkowa (113), Ślimak (109) i Rondo Zagłębia Dąbrowskiego (104). Najmniej jednośladów wypożyczono na stacjach przy Narutowicza (37), Rondzie Uznańskiego (84) i Kościelnej (87).

Dla kogo sosnowieckie rowery?

Z Sosnowieckiego Roweru Miejskiego może skorzystać każdy zarejestrowany w systemie Nextbike użytkownik.

Osoby, które nie posiadają jeszcze konta w systemie, powinny przed pierwszym wypożyczeniem zarejestrować się na stronie SosnowieckiRowerMiejski.pl. Wystarczy podać swoje dane i wpłacić 10 złotych opłaty inicjalnej, z której finansowane będą przyszłe wypożyczenia.

Jak wypożyczyć rower?

Wypożyczenie roweru jest bardzo łatwe. – Na terminalu stacji wypożyczeń należy wpisać swój numer telefonu, kod PIN i numer wypożyczonego roweru. Można też skorzystać z bezpłatnej aplikacji Nextbike na telefony komórkowe, która dodatkowo przyspiesza ten proces – wyjaśnia Marek Pogorzelski, rzecznik prasowy Nextbike Polska.

Gdzie wypożyczymy rowery?

Sosnowieckie rowery można wypożyczać i oddawać na dowolnej z 9 stacji Sosnowieckiego Roweru Miejskiego: Piłsudskiego (Egzotarium), Rondo Uznańskiego (w pobliżu stadionu lekkoatletycznego), Kościelna (przy Teatralnej), Rondo Zagłębia Dąbrowskiego (dawne Rondo E. Gierka), Rondo Ludwik (od strony Narutowicza), Narutowicza (Poziom 450), Park Środula (ul. 3 Maja), Ślimak (ul. 3 Maja) i Parkowa (przy Zespole Szkół Muzycznych).

Cennik Sosnowieckiego Roweru Miejskiego

Za darmo, będzie można korzystać z roweru przez pierwsze 30 minut każdego wypożyczenia. Za przejażdżkę trwającą od 31 do 60 minut zapłacimy złotówkę, za drugą godzinę 2 zł, za trzecią 3 zł, a za czwartą i każdą następną po 4 zł.

Czy będziesz korzystać z Sosnowieckiego Roweru Miejskiego?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Wystartował Sosnowiecki Rower Miejski. Poznaj zasady i cennik