Uczniowie z Dąbrowy Górniczej nagrali teledysk przeciwko nienawiści

0
5059

W odpowiedzi na ostatnie wydarzenia w Gdańsku uczniowie z Dąbrowy Górniczej nagrali swoją wersję „Imagine” Johna Lennona. – Nie zgadzamy się z szerzeniem nienawiści w naszym kraju. Chcemy dobra. Wierzymy, że jest nas więcej, niech dobro idzie w świat – mówią młodzi wykonawcy.

Cover „Imagine” w wykonaniu Happy Choir – uczniów Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego, Gimnazjum i Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej-Curie z Dąbrowy Górniczej – powstał w jeden dzień. Jest on reakcją młodych ludzi na ostatnie wydarzenia w naszym kraju.

– Jeżeli tak jak my, chcecie stworzyć lepszy świat bez nienawiści i agresji to posłuchajcie i wyślijcie w świat. Bo wiemy, że jest nas więcej! – apelują młodzi ludzie.

Projekt został zrealizowany przy współpracy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Górniczej i ekipy filmowej CyberDron.PL.

Nagranie reakcją na przemoc i mowę nienawiści

Teledysk młodych dąbrowian jest reakcją na tragiczne wydarzenia w Gdańsku oraz mowę nienawiści w życiu publicznym. Przypomnijmy, że w niedzielę, 13 stycznia, podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku 27-letni Stefan W. zaatakował nożem Pawła Adamowicza. W wyniku odniesionych obrażeń prezydent Gdańska zmarł.