Na trzy miesiące trafił do aresztu 21-latek, który znęcał się nad swoją babcią. 85-latka wielokrotnie musiała uciekać ze swojego mieszkania, w obawie przed swoim wnuczkiem.

Dozór policyjny, nakaz opuszczenia mieszkania i zakaz zbliżania się do swojej babci – takie środki zapobiegawcze pod koniec marca br. zostały zastosowane wobec 21- latka. Niestety zawiercianin ich nie przestrzegał. Wciąż nachodził 85-latkę, ubliżał jej i awanturował się. Kobieta wielokrotnie musiała uciekać ze swojego mieszkania.

Podczas ostatniej interwencji mężczyzna został zatrzymany. Zawierciańscy policjanci zgromadzili materiał dowodowy, który pozwolił prokuratorowi na wystąpienie z wnioskiem o jego tymczasowy areszt. Sąd przychylił się do wniosku śledczych. Mężczyzna, który w przeszłości był już karany, najbliższe 3-miesiące spędzi w więzieniu. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet 5 lat więzienia.

– Zgodnie z art. 207§1 Kodeksu Karnego za znęcanie fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy albo nad małoletnim lub osobą nieporadną ze względu na jej stan psychiczny lub fizyczny, grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności – informuje sierż. szt. Marta Wnuk, p.o. Oficera prasowego KPP w Zawierciu.