Coroczne święto obchodzone 8 marca zbliża się wielkimi krokami. Jednak władze Będzina stwierdziły, że jeden dzień to za mało, dlatego dla wszystkich pań przygotowano Tydzień Kobiet.

W tym roku szykuje się prawdziwe święto kobiet. W Będzinie kobiety świętować będą aż tydzień. Atrakcji na pewno nie zabraknie, a wśród nich każda z nas znajdzie coś dla siebie, niezależnie od wieku.

Wystawa, spektakl, seanse filmowe oraz maratony zumby i aqua aerobiku to nie lada atrakcje, jakie przygotowane zostały dla pań z okazji ich święta. Sprawdź co jeszcze będzie się działo.

Niezwykły Tydzień Kobiet zainauguruje wernisaż wystawy „Kobiety w sztuce”, który odbędzie się 3 marca w Pałacu Mieroszewskich. Wystawa prezentuje subtelność kobiecej natury oraz różnorodny sposób kobiecości.

W sobotę, 4 marca na terenie basenu OSiR odbędzie się maraton aqua aerobiku. W programie 3 godziny zabawy: aqua zumba, aqua tabata i aqua fun. Ponadto zdrowy poczęstunek, warsztaty kosmetyczne, badanie składu ciała oraz losowanie nagród. Start o godz. 15:00.

Następnego dnia również zaplanowany aktywny wypoczynek. Tym razem podczas maratonu zumby, który odbędzie się w Miejskim Zespole Szkół nr 2. Maraton wystartuje o 16:00, wstęp wolny. Tu także będą czekać dodatkowe atrakcje, takie jak porady dietetyka czy konkursy z nagrodami.

W środę, 8 marca dla pań z okazji ich święta przygotowano w Teatrze Dzieci Zagłębia spektakl „Kobieta pierwotna” z Hanną Śleszyńską w roli głównej. Widzowie będą mieli okazję przekonać się kim jest mistyczna kobieta pierwotna czyli prawdziwa kobieta z krwi i kości. To także porządna dawka śmiechu.

11 marca w Kinie Nowość wyświetlane będą dwa filmy: „7 rzeczy, których nie wiecie o facetach” oraz „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”. Podczas seansów kinowych odbędą się także konkursy, loterie z niespodziankami i kiermasz rękodzieła.

– Zapraszam wszystkie Panie do skorzystania z atrakcji, które odbędą się w ramach Tygodnia Kobiet w Będzinie – mówi Łukasz Komoniewski, prezydent Będzina. – Dzięki nim mieszkanki Będzina będą mogły odpocząć i naładować akumulatory, a wszystko to w przyjaznym kobiecym gronie – dodaje.