Trwa remont Urzędu Miejskiego w Czeladzi. Sprawdziliśmy, jak przebiegają prace.

Remont czeladzkiego magistratu rozpoczął się w październiku 2016 roku. Na jego czas wszystkie wydziały Urzędu, Straży Miejskiej i Rady Miasta przeniesione zostały do budynków, w których funkcjonują pozostałe instytucje miejskie.

Jak przebiegają prace?

– Prace remontowe postępują zgodnie z harmonogramem rzeczowo-finansowym. Wykonawca zapewnia oddanie budynku w terminie, czyli w ciągu 10 miesięcy od dnia podpisania umowy, co miało miejsce 4 października 2016 roku – przekonuje Tomasz Michałek z biura prasowego Urzędu Miasta w Czeladzi.

Już gołym okiem widać, że prace postępują. – Trwają roboty budowlane i instalacyjne, wymiana stolarki okiennej, montowane są nowe drzwi wewnętrzne, a także nowe posadzki. We wszystkich pokojach biurowych wymieniono instalację prądową i teletechniczną, wykonywana jest instalacja wodna, kanalizacyjna i c.o., wewnętrzna instalacja hydrantowa oraz instalacja wentylacyjna i klimatyzacja. Wykonywane są także roboty tynkarskie i kładzione są gładzie. W korytarzach na pierwszym i drugim piętrze położono suchy tynk (płyty gipsowo-kartonowe). Trwają prace termomodernizacyjne na elewacji zachodniej oraz wzmocnienie dachu pod antenę Orange w skrzydle wschodnim – wyjaśniają przedstawiciele firmy Mazur z Jankowic, która jest wykonawcą inwestycji.

To nie koniec prac

To jednak nie koniec prac. Jakie plany na najbliższe tygodnie?

– W najbliższym czasie będą kontynuowane prace instalacyjne c.o., toalety na piętrach i parterze, wykładziny w pokojach biurowych, a także termomodernizacja elewacji południowej i wschodniej oraz dachu – dodaje Tomasz Michałek.

Remont czeladzkiego magistratu to kolejny etap dużej inwestycji. W ubiegłym roku zakończono remont schodów, który od lat szpecił wizerunek miasta. Przebudowano również tereny wokół Urzędu Miasta.

Więcej o remoncie Urzędu Miasta w Czeladzi przeczytasz w piątkowym wydaniu tygodnika Twoje Zagłębie TV.