Trwa długo wyczekiwany remont basenu w parku Grabek w Czeladzi. Sprawdziliśmy, jak przebiegają prace.

Trwa przebudowa starego basenu przy ulicy Legionów w parku Grabek w Czeladzi. Za wartą prawie 12 mln zł inwestycję odpowiedzialna jest firma Cew z Sosnowca.

Jak przekonuje burmistrz Zbigniew Szaleniec, prace idą pełną parą. – Nie ma już starych i zrujnowanych szatni. Aktualnie trwa przygotowanie terenu wokół mis basenowych – przekazał Zbigniew Szaleniec. – W pierwszej kolejności powstanie nowe ogrodzenie terenów basenowych i ponad 100 nowych miejsc parkingowych, które nie tylko zabezpieczą potrzeby korzystających z przyszłego wyremontowanego basenu i wodnego placu zabaw, ale także odwiedzających nasz centralny park – dodaje.

Trwa remont nieczynnego basenu w parku Grabek – fot. UM Czeladź
Trwa remont nieczynnego basenu w parku Grabek – fot. UM Czeladź

Nowoczesny basen

Przypomnijmy. W parku Grabek ma powstać otwarty basen pływacki (4 tory, 200 m kw.), basen rekreacyjny (ok. 440 m kw.), basen otwarty połączony z wodnym placem zabaw (ok. 350 m kw.) oraz brodzik rekreacyjny z atrakcjami (ok. 400 m kw.). Ma również powstać plaża, jacuzzi, kilka zjeżdżalni, szatnie, budynek obsługi (ok. 210 m kw.) oraz część socjalna.

Całość uzupełni rekreacyjny plac zabaw z siłownią na świeżym powietrzu i urządzeniami do zabawy. Powstaną m.in. stoły do gry w tenisa stołowego, a także stoły z siedziskami do gry w szachy.

Na przygotowanie dokumentacji projektowej oraz wykonanie przebudowy obiektu sosnowiecka firma ma czas do końca kwietnia 2021 roku.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Rusza długo wyczekiwany remont basenu