We wtorek, 27 lutego w Będzinie doszło do tragicznego wypadku. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 61-letni mężczyzna, na oznakowanym przejściu dla pieszych, zostały potrącony przez nadjeżdżającego lexusa. Policja apeluje do świadków.

Do wypadku doszło we wtorek około godziny 19:10 na przejściu dla pieszych przy ulicy Piłsudskiego w Będzinie. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, 61-letni mężczyzna, mieszkaniec miasta przechodził przez ulicę korzystając z oznakowanego przejścia dla pieszych.

– Najprawdopodobniej z powodu nadmiernej prędkości kierująca lexusem, 47-letnia mieszkanka powiatu będzińskiego, nie zdołała wyhamować potrącając na zebrach pieszego – informuje policja.

Mężczyzna z poważnymi obrażeniami głowy trafił do szpitala, niestety zmarł.

Policjanci z Będzina aktualnie wyjaśniają szczegółowe okoliczności zdarzenia. Wiadomo, że kierująca lexusem 47-latka była trzeźwa. Kobieta straciła prawo jazdy.

– W celu pełnego wyjaśnienie przebiegu i wszystkich okoliczności tego tragicznego wypadku, prosimy wszystkich ewentualnych świadków o kontakt z będzińską jednostką policji – apelują policjanci.

Każdy, kto może posiadać jakiekolwiek informację na temat tego tragicznego wypadku proszony jest o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Będzinie (32) 36 80 255, (32) 36 80 266, lub z najbliższą jednostka policji pod numerem telefonu alarmowego 997 lub 112.