Dobra wiadomość dla mieszkańców Manhattanu. Ich osiedle zmieni się nie do poznania. Powstanie tam blisko 500 miejsc parkingowych, boiska i place zabaw.

Mieszkańcy Dąbrowy Górniczej mogą odetchnąć z ulgą. Już wkrótce osiedle Sikorskiego (Manhattan) zmieni się nie do poznania. Jak zapowiadają urzędnicy modernizacja ta zostanie wykonana zgodnie z koncepcją wypracowaną podczas konsultacji społecznych z mieszkańcami osiedla.

– Na osiedlu powstanie nowy układ komunikacyjny, nowe chodniki i miejsca parkingowe. Dodatkowo wymienione zostanie też oświetlenie oraz powstaną 2 nowe place zabaw, boisko do streetballa, 2 miejsca do gry w bule oraz placyki ze stołami do gier. Na całym osiedlu pojawią się też nowe aranżacje zieleni. Ważnym elementem inwestycji jest wymiana starej i częściowo niewydolnej kanalizacji – mówi Marcin Bazylak, zastępca prezydenta miasta odpowiedzialny za inwestycje.

W wyniku prac zupełnie zmieni się przestrzeń wokół bloków przy al. Piłsudskiego 32 i 34, aż do ulicy Tysiąclecia. Powstanie tam blisko 500 miejsc postojowych, w tym 17 dla osób niepełnosprawnych.

– Mieszkańcom szczególnie zależało na zwiększeniu liczby miejsc parkingowych, ale z zachowaniem parkowego i rekreacyjnego charakteru niektórych przestrzeni. Podkreślali też, aby zachować jak największą ilość istniejących drzew i krzewów. Istotne dla nich było też zachowanie istniejących oraz dodanie nowych ławek oraz stolików do gry w szachy, budowa nowego oświetlenia zwiększającego poczucia bezpieczeństwa po zmroku – opowiada Marcin Bazylak.

Modernizacja Manhattanu - fot. UM Dąbrowa Górnicza

Wykonawcą robót budowlanych, o wartości prawie 13 mln złotych, jest katowickie przedsiębiorstwo Drogopol-ZW.

– Inwestycja ta będzie prowadzona równolegle z Dąbrowskimi Wodociągami, które na Manhattanie wykonają kanalizację sanitarną oraz przebudują wodociąg – zapowiadają dąbrowscy urzędnicy.

Jak zapowiadają miejscy decydenci, inwestycja na Manhattanie zaplanowana jest na dwa lata i ma być gotowa do maja 2019 roku.