Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 19-letni mieszaniec Olkusza, sprawca rozbojów jakie miały miejsce na terenie Sławkowa. Mimo bardzo młodego wieku, mężczyzna dopuścił się jednego z najbardziej brutalnych czynów.

Po raz pierwszy na drogę przestępstwa młody mężczyzna wkroczył w kwietniu 2017 roku. Wówczas to na sławkowskim rynku, działając wspólnie ze swoim 25-letnim kompanem zaatakował 14-letniego mieszkańca miasta.

Dotkliwie pobita ofiara w trakcie zajścia straciła sportową bluzę. Obaj sprawcy po tym zdarzeniu zostali zatrzymani. 19-latek decyzją sądu spędził nawet 5 miesięcy w areszcie, jednak już tydzień po wyjściu zza krat postanowił zaatakować ponownie.

Na początku listopada ubiegłego roku również na rynku w Sławkowie dopuścił się kolejnego napadu na innego 14-latka. Podobnie jak we wcześniejszym przypadku ofiara ataku straciła sportową bluzę, telefon oraz drobne pieniądze.

– Młody przestępca zaatakował ponownie 15 stycznia w Sławkowie, w pobliżu ścieżki rowerowej przy ul. Walcownia. Tym razem w towarzystwie 27-latka zaatakował 17-letniego sławkowianina. Łupem sprawców rozboju padło, podobnie jak w przypadku wcześniejszych zdarzeń, miedzy innymi bluza, telefon komórkowy i pieniądze w drobnej kwocie – informuje będzińska policja.

19-latek po ostatnim napadzie „zapadł się pod ziemię”, skutecznie unikając kontaktu ze stróżami prawa. Śledczym udało się jednak ustalić aktualne miejsce pobytu nastolatka. Zatrzymany stanął w piątek, 9 marca przed obliczem sadu, który zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na okres trzech najbliższych miesięcy. Za kratkami 19-latek może teraz spędzić nawet 12 najbliższych lat.