W środę, 2 czerwca ponownie wprowadzony został zakaz ruchu dla ciężarówek na odcinku ulicy Strzemieszyckiej w Dąbrowie Górniczej. Pojazdy te mogą przejechać przez Sławków, gdzie zakaz czasowo został zniesiony.

Czasowo został zniesiony zakaz ruchu tirów w ciągu powiatowych ulic Wrocławska – Kołdaczka – Hrubieszowska – Niwa – Groniec w Sławkowie. Tiry jeździć będą mogły jeździć tymi drogami przez dwa miesiące. Po tym czasie zakaz zostanie na kolejne dwa miesiące przywrócony i pojazdy o masie całkowitej powyżej 7 ton pojadą ponownie przez Strzemieszyce.

Do tego czasu obowiązuje zakaz ruchu dla ciężarówek na odcinku ul. Strzemieszyckiej w Dąbrowie Górniczej. Pojazdy powyżej 7t będą mogły tam jeździć tylko w ściśle określonych przypadkach. Zakaz nie dotyczy autobusów miejskich, służb komunalnych oraz pojazdów dojeżdżających do nieruchomości na tym odcinku, na których prowadzona jest działalność gospodarcza.

Zmiany wynikają z realizacji porozumienia, zawartego pomiędzy powiatem będzińskim, Sławkowem i Dąbrową Górniczą na początku lipca 2020 roku. Zakłada ono naprzemienne zamykanie przez powiat będziński i Dąbrowę Górniczą dróg dojazdowych do terminali przeładunkowych, zlokalizowanych w Sławkowie.

CZYTAJ TAKŻE:

Walka o łącznik trwa. To rozwiązanie pomoże mieszkańcom odetchnąć od tirów