Teatr Zagłębia znów się otwiera. Sosnowiecka scena rusza 13 lutego. W weekend walentynkowy zostanie zaprezentowany „Pomoc domową” w reż. Wojciecha Leśniaka.

Dobra informacja dla wszystkich, którzy stęsknili się za sosnowiecką sceną. Teatr Zagłębia znów się otwiera. Jak przyznają artyści, zainteresowanie jest ogromne. – Duże zainteresowanie repertuarem pokazuje, że zagłębiowska publiczność tęskniła za swoim teatrem. Bardzo nas to cieszy, my również ogromnie się stęskniliśmy za naszymi widzami! – mówi Roksana Buchta z Teatru Zagłębia.

„Pomoc domowa” w reż. Wojciecha Leśniaka – fot. Maciej Stobierski

Na początek „Pomoc domowa”

W pierwszy weekend Teatr Zagłębia wystawi „Pomoc domową” w reż. Wojciecha Leśniaka. – Bilety na najbliższy weekend walentynkowy, w który zostanie zaprezentowana „Pomoc domowa”, rozeszły się niemal w całości jeszcze w dniu uruchomienia sprzedaży – podkreśla Roksana Buchta.

Zespół instytucji zadba o to, by wizyta w budynku była bezpieczna. Zachowane zostaną wszystkie zasady reżimu sanitarnego. – Przede wszystkim zapraszamy w maseczkach. Po wejściu do budynku prosimy o dezynfekcję dłoni. Wyłączyliśmy z użytku szatnie, a na widowni dostępne jest co drugie miejsce. Do Teatru będzie można wejść już na godzinę przed spektaklem – opowiada Jolanta Wędzik z biura współpracy z widzami.

W ciągu najbliższych dwóch tygodni Teatr Zagłębia zaprezentuje dodatkowy weekendowy pokaz spektaklu „Pomoc domowa” w reż. Wojciecha Leśniaka (20 i 21 lutego o godz. 18.00) oraz spektakl „Ślub” w reż. Radosława Rychcika (18 i 19 lutego o godz. 19.00).

Transmisja spektaklu w Teatrze Zagłębia – fot. Paweł Wojciechowski

Teatr Zagłębia nadal działa na platformie VOD

Teatr kontynuuje również działalność online. Uruchomiona blisko trzy miesiące temu platforma VOD cieszy się sporym zainteresowaniem. – Największym zainteresowaniem cieszyły się spektakle grudniowe. Zgromadziliśmy wtedy ponad dwutysięczną publiczność – przekazała Roksana Buchta.

Jeszcze w lutym na platformie VOD pojawią się dwie transmisje na żywo – „Ania z Zielonego Wzgórza” w reż. Jana Szurmieja oraz „Tango” w reż. Bogdana Cioska. Poza tym nagrania spektakli: „Tartuffe” w reż. Rudolfa Zioły, „Przodownicy miłości. Rewia związkowo-robotnicza” w reż. Jacka Mikołajczyka oraz „Nowa Księga Dżungli” w reż. Iwo Vedrala.

Przygotowane zostały również warsztaty edukacyjne dla klas 4-6. – Spotkanie będzie polegało na wspólnej zabawie w odkrywanie wątków poruszanych w spektaklach oraz zbliżaniu do siebie rzeczywistości scenicznej i rzeczywistości odbiorcy – mówi Agata Kędzia, edukatorka sosnowieckiego teatru.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Aktorka Teatru Zagłębia w Sosnowcu potrzebuje pomocy