Ewa Kopczyńska to lubiana przez widzów aktorka Teatru Zagłębia w Sosnowcu. Niestety pod koniec ubiegłego roku trafiła do szpitala z pękniętym tętniakiem. Przeżyła, ale niezbędna jest kosztowna rehabilitacja. Rodzina i przyjaciele założyli specjalną zbiórkę na ten cel.

Ewa Kopczyńska to utalentowana piosenkarka i aktorka związana Teatrem Zagłębia w Sosnowcu od 1992 roku. Niestety, tuż po świętach w jej życiu zdarzyła się tragedia. Trafiła do szpitala z pękniętym tętniakiem, w wyniku którego doszło do krwotoku podpajęczynówkowego z tętnicy środkowej mózgu.

Aktorka przez trzy tygodnie była w śpiączce. W poniedziałek, 18 stycznia, otworzyła oczy i powoli odzyskuje świadomość, co bardzo dobrze rokuje. Niestety stwierdzono całkowity niedowład czterokończynowy. Ewa jest podłączona do respiratora, nie oddycha samodzielnie i przeszła również zabieg tracheotomii.

Bez kosztownej rehabilitacji Ewa Kopczyńska nie ma szans na powrót do normalnego funkcjonowania. Wymaga specjalistycznej opieki w ośrodku rehabilitacyjnym, który zapewni jej również dostęp do odpowiedniej do jej stanu zdrowia terapii.

Aktorka może liczyć na rodzinę i przyjaciół, którzy ją wspierają. Pomóc może każdy. Na konto fundacji „Światełko” można wpłacać pieniądze na jej rehabilitację (34 1240 4009 1111 0000 4490 9943 z dopiskiem „Ewa Kopczyńska”). – Liczy się każda złotówka, za którą już z góry bardzo dziękujemy – apelują aktorzy sosnowieckiego teatru.