Teatr Zagłębia rusza z drugą edycją wakacyjnego festiwalu. W tym roku impreza odbędzie się pod hasłem „Teatr gra!” w amfiteatrze położnym w parku im. Jacka Kuronia w Sosnowcu.

Teatr Zagłębia już po raz drugi organizuje „Letnie Granie Przedstawień Teatralnych”, czyli wakacyjny przegląd najpopularniejszych spektakli Teatru Zagłębia. W tym roku impreza odbędzie się pod hasłem „Teatr gra!” w amfiteatrze położnym w parku im. Jacka Kuronia w Sosnowcu przez trzy kolejne weekendy od 8 do 23 sierpnia.

Koncert, farsa, warsztaty i bajki

Festiwal rozpocznie się 8 sierpnia pełnym energii koncertem w wykonaniu aktorów i aktorek sosnowieckiego teatru. Niebanalną konferansjerkę zapewnią Mirosława Żak i Przemysław Kania. – Artyści przypomną hity polskich festiwali, międzynarodowych musicali oraz piosenki zagłębiowskiej sceny – zapowiada Roksana Buchta z Teatru Zagłębia.

Kolejny weekend sierpnia upłynie pod znakiem jednej z najpopularniejszych fars – „Boeing, Boeing” w reż. Wojciecha Leśniaka. – To spektakl wywołujący salwy śmiechu z zaskakującymi zwrotami akcji i wyśmienitym aktorstwem, który zagwarantuje wieczór pełen rozrywki – przekonuje Buchta.

Ostatnia sobota i niedziela festiwalu, 22 i 23 sierpnia, to dni w całości poświęcone dzieciom i ich rodzinom. W południe Teatr Zagłębia zaprosi na warsztaty pt. „Wakacyjna Akademia Wyobraźni”, a następnie na pokazy spektakli „Republika Marzeń” w reż. Jacka Jabrzyka oraz „Nowa Księga Dżungli” w reż. Iwo Vedrala.

FOTO: Maciej Stobierski |Teatr Zagłębia