W ciągu najbliższych dziesięciu tygodni mosty nad Czarną Przemszą w Sosnowcu, w rejonie ulic Parkowej i Wawel, przejdą prace, które wzmocnią ich konstrukcje.

Droga prowadząca ulicami Wawel i Parkowa w Sosnowcu składa się aż z czterech mostów przerzuconych nad Czarną Przemszą. To duże obiekty, które w najbliższych 10 tygodniach przejdą prace, które wzmocnią ich konstrukcje.

Warte nieco ponad pół miliona złotych roboty prowadzone są pod mostem i rozpoczęły się od usunięcia luźnego betonu z przyczółków oraz belek. Później, pod mostem pojawią się dodatkowe podpory. Z tego względu w czasie prowadzonych prac mogą pojawić się czasowe zwężenia na jezdniach.

Trwa wzmacnianie konstrukcji mostów - fot. UM Sosnowiec
Trwa wzmacnianie konstrukcji mostów – fot. UM Sosnowiec

W tym roku podobne prace wzmacniające zostały wykonane na moście wzdłuż ulicy Baczyńskiego w Milowicach oraz na wiadukcie w ciągu ulicy Mikołajczyka nad torami kolejowymi. Powstała również zupełnie nowa kładka prowadząca od osiedla Naftowa w kierunku zbiornika Hubertus. Wkrótce rozpocznie się także remont kładki nad Bobrkiem w rejonie ulicy Tuwima