W Teatrze Zagłębia będzie 1 czerwca radośnie i kolorowo, a to za sprawą dwóch wydarzeń: otwarcia ogrodu teatralnego oraz spektaklu „Nowa Księga Dżungli” w reżyserii Iwo Vedrala.

– Z okazji Dnia Dziecka zapraszamy wszystkich chętnych na warsztaty oraz pokaz spektaklu „Nowa Księga Dżungli” w reżyserii Iwo Vedrala. Głównym tematem zajęć będzie fotografia teatralna. Zanim przejdziemy do wykonywania zdjęć, samodzielnie stworzymy obiekty fotografii. Do tego celu posłużą nam duże ilości masy solnej! Trochę się ubrudzimy, rozruszamy nasze ciała, a przede wszystkim – uruchomimy w sobie zmysł artystów i artystek – opowiada Agata Kędzia, edukatorka teatralna.

Ogród teatralny przy Teatrze Zagłębia w Sosnowcu – fot. MZ

Otwarcie ogrodu teatralnego

Ten wyjątkowy dzień zainauguruje sezon działań kulturalnych w ogrodzie, którego tegorocznym partnerem są Zakłady Usługowe EZT S.A. Dzięki nim wysypano ścieżkę żwirem, posadzono nowe rośliny, a także wyrównano trawnik.

– Od 1 czerwca ponownie można odwiedzać nasz ogród – poczytać książkę, porozmawiać ze znajomymi czy po prostu posiedzieć i podziwiać zieloną przestrzeń. Ogromnie cieszy nas widok korzystających z niego mieszkańców – mówi Roksana Buchta z działu programowego sosnowieckiej instytucji.

Próba medialna przed premierą „Nowej księgi dżungli” w Teatrze Zagłębia – fot. MZ
Próba medialna przed premierą „Nowej księgi dżungli” w Teatrze Zagłębia – fot. MZ

Dzień Dziecka w Teatrze Zagłębia

W Dzień Dziecka o godz. 18.00 na scenę powróci spektakl „Nowa Księga Dżungli” – opowiedziana na nowo historia Mowgliego, w którego tym razem wciela się dziewczynka. To opowieść o dojrzewaniu i pokonywaniu strachu, o rozpoznawaniu swojego miejsca w świecie i o przeznaczeniu.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Teatr Zagłębia zatęsknił! Czerwcowe spektakle na sosnowieckiej scenie