Po trzymiesięcznej przerwie sosnowiecka scena wraca z dwiema premierami oraz dobrze już znanymi produkcjami.

Teatr Zagłębia w Sosnowcu po trzymiesięcznej przerwie otwiera się dla swoich widzów. – Ruszamy ze spektaklami od 29 maja. Zapraszamy wtedy widzów na odświeżoną wersję spektaklu „Boeing, Boeing” w reż. Wojciecha Leśniaka – mówi Paweł Wojciechowski z Biura Współpracy z Widzami.

– Przy każdym spektaklu prosimy o wcześniejszy zakup lub rezerwację biletu, ponieważ możemy grać tylko dla 50 proc. widowni. Przypominamy także o dezynfekcji rąk, zasłanianiu ust i nosa maseczką oraz zachowanie dystansu społecznego – dodaje.

Teatr, Scena, Płot, Drzwi, Ludzie, Aktorzy
Teatr Zagłębia w Sosnowcu wystawi „Wujaszka Wanię” – fot. Paweł Wojciechowski

W czerwcu dwie premiery

Czerwiec rozpocznie się od propozycji na Dzień Dziecka. Z tej okazji Teatr Zagłębia przygotował warsztaty połączone z otwarciem ogrodu teatralnego oraz pokaz spektaklu „Nowa Księga Dżungli” w reż. Iwo Vedrala. W czerwcu nie zabraknie również takich przedstawień jak „Przodownicy miłości. Rewia związkowo-robotnicza” w reż. Jacka Mikołajczyka oraz farsy „Boeing, Boeing” w reż. Wojciecha Leśniaka.

– Do końca czerwca mamy zaplanowane dwie premiery – 11 czerwca, spektakl „Komedia. Wujaszek Wania” Jędrzeja Piaskowskiego i Huberta Sulimy na podstawie A. Czechowa oraz 25 czerwca – „Czas wypadł z ram” – teatralny stand-up w reżyserii Jacka Kozłowskiego – zapowiada Paweł Wojciechowski.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Teatr Zagłębia w Sosnowcu wystawi „Wujaszka Wanię”. Kiedy premiera?