Szymon Pawłowski podpisał z Zagłębiem Sosnowiec nowy, 3-letni kontrakt. Na taki sam okres związali się z klubem Konrad Kumor i Tomasz Pietrzak.

Szymon Pawłowski, który pojawił się w Sosnowcu w rundzie jesiennej obecnych rozgrywek, będzie reprezentował sosnowieckie barwy w kolejnych trzech sezonach, dając jasno do zrozumienia, że chce pomóc klubowi nie tylko w utrzymaniu Ekstraklasy, ale także w dłuższym procesie budowania silnej drużyny.

– Cieszę się z tego powodu, że się dogadaliśmy – mówi oficjalnej stronie klubu Szymon Pawłowski. – Na pewno dobrze się tu czuję i to jest jedna z kluczowych kwestii, że bez względu na to, czy się utrzymamy w Ekstraklasie czy też nie, podpisałem kontrakt na długi okres. Bardzo liczę na to, że się utrzymamy i będę robił wszystko, by tak się stało. A jak nam się noga powinie, to chciałbym, by Zagłębie jak najszybciej wróciło do Ekstraklasy, czyli tu, gdzie jest jego miejsce – zapewnia kapitan Zagłębia.

Szymon Pawłowski podpisał nowy kontrakt z Zagłębiem Sosnowiec - fot. zaglebie.eu
Szymon Pawłowski podpisał nowy kontrakt z Zagłębiem Sosnowiec – fot. zaglebie.eu

Zagłębie chce być liczącym się klubem

Co konkretnie zadecydowało o tym, że Pawłowski postawił mocno na Zagłębie? – Po pierwsze dobrze się to czuję, co widać po mojej dyspozycji, formie sportowej. Bardzo ważne jest to, że Zagłębie wyciągnęło do mnie rękę, kiedy trenowałem w rezerwach Lecha Poznań i zaproponowało mi kontrakt. To także kwestia ludzi, którzy pracują w klubie. Prezes Marcin Jaroszewski, Grzegorz Książek, współwłaściciel Zagłębia i inni tworzą fajną atmosferę. Pracują tutaj ludzie, którzy chcę coś zrobić dla Zagłębia. I robią wszystko, by było jak najlepiej. A w szatni jest dobra atmosfera, każdy z nas chce, by Zagłębie utrzymało się w Ekstraklasie – dodaje Pawłowski.

Szymon Pawłowski podpisał nowy kontrakt z Zagłębiem Sosnowiec – fot. zaglebie.eu

Kapitan sosnowiczan w obecnych rozgrywkach Lotto Ekstraklasy zagrał w 25 spotkaniach w koszulce Zagłębia, strzelając 5 bramek. Przy okazji solidnie zapracował na opaskę kapitańską, zyskując zaufanie trenera Valdasa Ivanauskasa, kolegów z drużyny, a przede wszystkim kibiców.

– To sygnał dla wszystkich kibiców i środowiska, że w najbliższych latach Zagłębie chce być liczącym się klubem na arenie polskiej piłki. A ostatecznej jakości całej zagłębiowskiej piłce doda nowy stadion, na którym mam taką nadzieję Szymon zagra w naszych barwach, na poziomie ekstraklasy – mówi z przekonaniem Marcin Jaroszewski, prezes sosnowieckiego klubu.

Konrad Kumor podpisał nowy kontrakt z Zagłębiem Sosnowiec - fot. zaglebie.eu
Konrad Kumor podpisał nowy kontrakt z Zagłębiem Sosnowiec – fot. zaglebie.eu

Będą kolejne kontrakty z młodymi piłkarzami

Zadowolony z podpisania 3-letniego kontraktu jest również Konrad Kumor. 19-letni wychowanek sosnowiczan ma za sobą 3 występy w Zagłębiu, z czego dwa na poziomie Lotto Ekstraklasy. Teraz ciężko pracuje i czeka na kolejną szansę. – Jestem jak najbardziej zadowolony z podpisania nowego kontraktu. Zagrałem w Zagłębiu do tej pory tylko 3 i aż 3 mecze zależy jak na to patrzeć ale mam nadzieję, że będzie ich więcej. Wierzę w to, że dostanę szansę, bym się mógł pokazać z jak najlepszej strony – mówi Konrad Kumor.

Konrad Kumor podpisał nowy kontrakt z Zagłębiem Sosnowiec - fot. zaglebie.eu
Konrad Kumor podpisał nowy kontrakt z Zagłębiem Sosnowiec – fot. zaglebie.eu

3-letnim kontraktem z sosnowieckim klubem związał się także 19-letni Tomasz Pietrzak, młody pomocnik Akademii im. Włodzimierza Mazura.

Środkowy pomocnik dołączył do akademii 3 lata temu ze Stowarzyszenia Edukacji Młodych Piłkarzy Ursynów, a w obecnym sezonie jest czołowym graczem w drugiej drużynie Zagłębia. – To jest środkowy pomocnik, mogący grać na pozycji 6, 8 i 10. Ma swoje atuty zarówno w defensywie jak i ofensywie. Od samego początku widziałem w nim potencjał i od razu po przyjściu dostał szansę gry ze starszymi – mówi Mariusz Strojczyk, trener drugiego zespołu Zagłębia.

Tomasz Pietrzak podpisał kontrakt z Zagłębiem Sosnowiec - fot. zaglebie.eu
Tomasz Pietrzak podpisał kontrakt z Zagłębiem Sosnowiec – fot. zaglebie.eu

– To jest dla mnie duży krok do przodu. Na początku to była przygoda z piłką, a teraz można powiedzieć, że rozpoczyna się kariera. Mam nadzieję, że pokażę się z dobrej strony na treningach, a w zamian dostanę szansę na boisku. Mogę się wiele nauczyć od chłopaków z obecnej kadry i będę czerpał z tego jak najwięcej – powiedział Tomasz Pietrzak.

– Podpisanie kontraktu z Kumorem, a wcześniej Pietrzakiem to nie koniec, jeśli chodzi o młodych, zdolnych piłkarzy. Wkrótce będą podpisane kolejne kontrakty nie tylko z młodymi chłopakami z naszego regionu, ale także z Polski – podsumowuje prezes Marcin Jaroszewski.