Już po raz dwunasty przez miasta Zagłębia Dąbrowskiego przejedzie Masa Krytyczna. Rowerzyści ponownie spotkają się 3 maja. Meta, podobnie, jak przed rokiem, zostanie ulokowana w Będzinie.

W zeszłym roku 14-kilometrową trasą biegnącą przez Sosnowiec, Dąbrowę Górniczą i Będzin przejechała rekordowa liczba pięciu tysięcy rowerzystów.

Trasa 12. Zagłębiowskiej Masy Krytycznej będzie podobna. Peleton tradycyjnie już wyruszy o godz. 15.00 spod dworca PKP w Sosnowcu, skąd ulicami 3 Maja, Blachnickiego i Braci Mieroszewskich dojedzie do Dąbrowy Górniczej. W dębowym mieście rowerzyści przejadą Aleją Róż i Królowej Jadwigi. Następnie dotrą do Będzina, gdzie ulicą Małobądzką dojadą do parku Dolna Syberka.

Organizatorzy Zagłębiowskiej Masy Krytycznej przygotowali 5 tysięcy odblaskowych kamizelek, które będą wydawane od godz. 12.00. Każdy z uczestników bierze udział w imprezie na własną odpowiedzialność.

Na mecie na rowerzystów czekać będzie ciepły posiłek w postaci hot-dogów. Rozlosowane zostaną także rowery. Będzie ich dwanaście. Jednoślady ufundowały miasta: Będzin, Czeladź, Dąbrowa Górnicza i Sosnowiec oraz Bike Atelier.

Tak było w ubiegłym roku:

Tysiące rowerzystów przejechało ulicami naszych miast. Za nami XI Zagłębiowska Masa Krytyczna