Początek maja to wielkie rozrywkowe święto, czyli Dębowy Maj Festiwal. Największą atrakcją festiwalu będzie koncert „Rock Wolności w Fabryce Pełnej Życia.

Dębowy Maj Festiwal to wydarzenie, które od lat cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców naszego regionu. To połączenie rekreacji sportowej z wydarzeniami kulturalnymi. W tym roku trzydniową imprezę (1-3 maja) zaplanowano w Fabryce Pełnej Życia, w parku Zielona oraz w Centrum Sportów Letnich i Wodnych Zielona. Zmiana lokalizacji wymuszona jest toczącymi się pracami drogowymi nad Pogorią III.

– Ze względu na zakres prowadzonych prac, do połowy roku rejon Pogorii III wyłączony będzie z organizacji imprez sportowych i rekreacyjnych, dlatego m.in. Dębowy Maj Festiwal w dużej mierze odbywać się będzie w parku Zielona, a także na terenie Fabryki Pełnej Życia. Po zakończeniu inwestycji związanej z przebudową układu komunikacyjnego organizowane wydarzenia wrócą nad Pogorię – wyjaśnia Bartosz Matylewicz, rzecznik prasowy dąbrowskiego magistratu.

Jedną z największych atrakcji tegorocznego festiwalu będzie zaplanowany na 1 maja w Fabryce Pełnej Życia kocnert „Rock Wolności”. Tego dnia od godziny 18.00 na fabrycznej scenie zobaczymy Tomka Lipińskiego, Róże Europy, Kobranockę, Chłopców z Placu Broni oraz Sztywny Pal Azji.

W Dzień Święta Flagi Państwowej, na tej samej scenie od godziny 17.00, wystąpią lokalne zespoły: Cartel, Przemysław Smolarski oraz Niadara. Zwieńczeniem drugiego dnia festiwalu będzie koncert zespołu Transgresja o godzinie 20.45.

Dębowy Maj Festiwal finiszować będzie 3 maja w Parku Zielona, gdzie odbywać się będzie zakończenie bicia Rekordu Polski w 24-godzinnym biegu na bieżni oraz turniej piłki siatkowej. Wszystkie atrakcje połączone będą z uroczystościami każdego z majowych świąt narodowych.

Dębowy Maj Festiwal – 1 maja (Fabryka Pełna Życia)

18.00 – Tomek Lipiński

18.50 – Róże Europy

19.40 – Kobranocka

20.30 – Chłopcy z Placu Broni

21.20 – Sztywny Pal Azji

Dębowy Maj Festiwal – 2 maja (Fabryka Pełna Życia)

17.00 – Cartel

18.15 – Przemysław Smolarski

19.30 – Niadara

20.45 – Transgresja

Dębowy Maj Festiwal – 3 maja (Park Zielona)

Bicie Rekordu Polski w 24-godzinnym biegu na bieżni oraz turniej piłki siatkowej

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here