Policjanci z Zawiercia zatrzymali 44-letniego mężczyznę, który od kilkunastu lat znęcał się nad swoimi rodzicami. Domowy oprawca trafił do aresztu, gdzie będzie oczekiwał na proces.

Jak ustalili zawierciańscy policjanci, okres gehenny jaką przeżywali rodzice 44-latka trwał kilkanaście lat. Dopiero, gdy agresja syna narastała zdecydowali się ujawnić prawdę oraz złożyć zawiadomienie o przestępstwie.

Nietrzeźwy mężczyzna notorycznie wszczynał awantury domowe, groził i stosował przemoc fizyczną oraz niszczył wspólny dobytek. Na podstawie zebranych przez śledczych dowodów sąd zadecydował, że sprawca przemocy domowej najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

– Zgodnie z art. 207§1 Kodeksu Karnego za znęcanie fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy albo nad małoletnim lub osobą nieporadną ze względu na jej stan psychiczny lub fizyczny, grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności – tłumaczy nadkom. Andrzej Świeboda, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu.