Na okres 90 dni trafił do aresztu 28-letni mieszkaniec powiatu będzińskiego, który znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją matką i babcią. O dalszym losie agresora zadecyduje sąd.

Do jednego z wojkowickich domów zostali wezwani policjanci na pilną interwencję w sprawie domowej awantury. Szybka reakcja mundurowych pozwoliła na uniknięcie tragedii. Jak ustalili policjanci, w miejscu zamieszkania doszło do kłótni pomiędzy 75-letnią kobietą i jej 28-letnim wnuczkiem.

Eskalacja konfliktu, który rozpoczęła sprzeczka o pieniądze, była ogromna. W pewnym momencie nietrzeźwy agresor rzucił się z pięściami na swoją babcię, którą przewrócił, a następnie uderzył kilka razy.

Mundurowi ustalili, że mężczyzna od ponad 7 lat znęca się psychicznie i fizycznie nad swoją matką i babcią. Domowy oprawca został zatrzymany i osazony w policyjnym areszcie. Policyjny alkomat wskazał w momencie zatrzymania ponad 2 promile alkoholu w organizmie podejrzanego. Na wniosek śledczych i prokuratury będziński sąd zastosował wobec agresora tymczasowy areszt w wymiarze 90 dni. Grozi mu 5 lat za kratkami.