Zagłębiowska Mediateka w Sosnowcu otworzyła strefę kinonama, w której możemy zrelaksować się i obejrzeć tysiące filmów.

Zagłębiowska Mediateka w Sosnowcu to jeden z najpopularniejszych obiektów w regionie. To nie tylko biblioteka, ale również miejsce relaksu i odpoczynku. Biblioteka od niemal 10 lat organizuje liczne pokazy filmowe, a w tym roku zamierza rozszerzyć ofertę o seanse w ogrodzie.

Strefa kinomana w Zagłębiowskiej Mediatece – fot. mat. pras.

To jednak nie koniec atrakcji. W Zagłębiowskiej Mediatece powstała właśnie specjalna strefa kinomana. Skierowana jest do tych widzów, którzy cenią sobie intymność kinowego doświadczenia i przy wyborze repertuaru podążają własnymi ścieżkami.

Na osoby chcące przetestować nową opcję korzystania ze zbiorów Mediateki czeka wygodny fotel z podnóżkiem, duży ekran (43 cale), profesjonalne (i regularnie odkażane) słuchawki, odtwarzacz DVD i Blu-Ray i ponad 600 filmów o doskonałej jakości obrazu i dźwięku.

Strefa kinomana w Zagłębiowskiej Mediatece – fot. mat. pras.

Wśród zgromadzonych i stale uzupełnianych filmowych skarbów znaleźć można zarówno filmową klasykę, największe kinowe hity ostatnich lat, jak również coś dla koneserów i pasjonatów. Warto wspomnieć, że nasi pracownicy to też kinomani, więc w razie potrzeby fachowo doradzą w wyborze odpowiedniego filmu – podkreśla Kinga Baranowska-Jaworek, specjalistka ds. promocji i marketingu w Zagłębiowskiej Mediatece.

Korzystanie ze strefy kinomana w Multimediach dla Dorosłych Zagłębiowskiej Mediateki jest bezpłatne, ale dostępne tylko dla czytelników biblioteki posiadających aktualną kartę biblioteczną.

To niejedyne nowości w Zagłębiowskiej Mediatece. W sosnowieckim obiekcie powstała również nowoczesna pracownia multimedialna STEM Kindloteka, która została wyposażona m.in. w iPady, czytniki Kindle, roboty i gry edukacyjne.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

W Zagłębiowskiej Mediatece powstała multimedialna pracownia