W Zagłębiowskiej Mediatece w Sosnowcu powstała nowoczesna pracownia multimedialna. W przyszłości będą się w niej odbywać zajęcia edukacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

W Zagłębiowskiej Mediatece w Sosnowcu powstała nowoczesna pracownia multimedialna STEM Kindloteka, która została wyposażona m.in. w iPady, czytniki Kindle, roboty i gry edukacyjne. – Dzięki tym sprzętom czytelnicy w wygodny i nowoczesny sposób będą mogli zdobywać wiedzę z interesujących ich dziedzin, czytać, programować, bawić się i konstruować – podkreśla Kinga Baranowska-Jaworek, specjalistka ds. promocji i marketingu w Zagłębiowskiej Mediatece.

STEM Kindloteki to specjalnie zaaranżowane kreatywne i wielofunkcyjne przestrzenie, stworzone do czytania, zajęć programistyczno-robotycznych, majsterkowania, muzykowania, odkrywania i doświadczania.

Kindloteka w Zagłębiowskiej Mediatece – fot. Zagłębiowska Mediateka

Kindloteka znajduje się w Świecie Nauki i Fantazji, na poziomie I Zagłębiowskiej Mediateki przy ulicy Kościelnej 11 w Sosnowcu. W przyszłości w pracowni będą się odbywać bezpłatne zajęcia edukacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Kiedy czytelnicy będą mogli skorzystać z nowoczesnej pracowni? – Tego jeszcze nie wiemy, bo obowiązujące obostrzenia nie pozwalają nam na organizację grupowych zajęć i warsztatów. Dlatego gorąco polecam śledzenie naszej strony internetowej i profilów biblioteki w mediach społecznościowych – dodaje Kinga Baranowska-Jaworek.