Na ulice Czeladzi wyruszyły patrole Straży Miejskiej, które nadają specjalny komunikat zachęcający mieszkańców do pozostania w swoich domach.

W poniedziałek pisaliśmy akcji sosnowieckiej Straży Miejskiej, która przez megafony informuje Zagłębiaków o obowiązującym stanie epidemii i apeluje mieszkańców do pozostania w domach. W ich ślad poszli strażnicy z Czeladzi.

PRZECZYTAJ: Czeladzka straż miejska otrzymała nowoczesny samochód

Na ulicach Czeladzi ruszyły patrole Straży Miejskiej, które nadają specjalny komunikat. – Uwaga mieszkańcy! Na terenie Polski obowiązuje stan epidemii. Jeżeli nie musicie wychodzić, zostańcie w domach! Unikajcie dużych skupisk ludzkich. Dbajcie o bezpieczeństwo swoje i bliskich! – ostrzega straż.

Jak dotąd w Czeladzi nie potwierdzono żadnego przypadku zakażenia koronawirusem. 68 osób objętych zostało kwarantanną domową, a 46 pozostaje pod nadzorem służb sanitarnych.

PRZECZYTAJ: Rezygnują z dekoracji wielkanocnych. Pieniądze przeznaczą na zakup płynów do dezynfekcji

Przypomnijmy, że od północy obowiązują nowe zasady dotyczące możliwości wychodzenia z domów, dla wszystkich mieszkańców naszego kraju.

Do 11 kwietnia włącznie nie będzie można się swobodnie przemieszczać poza celami bytowymi, zdrowotnymi i zawodowymi. Obostrzenie nie dotyczy więc: dojazdu do pracy, wolontariatu czy załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego. Przemieszczać się będzie można jedynie w grupie do dwóch osób. Obostrzenie to nie dotyczy rodzin. Z kolei w komunikacji miejskiej, tylko połowa miejsc siedzących może być zajęta.