Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza Straży Pożarnej w Będzinie wzbogaciła się o fabrycznie nowe pojazdy marki Scania. Do zakupu dołożyło się Miasto Czeladź w wysokości 300 tys. złotych.

W poniedziałek, 4 kwietnia, w komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Będzinie odbyło się przekazanie trzech samochodów ratowniczo-gaśniczych. Dzięki tej inwestycji jednostka stała się nowoczesna i gotowa do trudnych działań operacyjnych.

OSP Czeladź doceniona

W zamian za wsparcie dla zawodowej straży, druhom Ochotniczej Straży Pożarnej w Czeladzi przekazano drabinę mechaniczną na podwoziu MAN oraz ciężki pojazd ratowniczo-gaśniczy Renault Kerax.

– Od dzisiaj czeladzka jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej nie tylko należy do najbardziej aktywnych w województwie, ale także do najlepiej wyposażonych. Dziękuję wszystkim, którzy się do tego przyczynili – komentuje Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi.

Dotychczasowy pojazd OSP Czeladź marki Mercedes brał udział m.in. w działaniach na terenie powiatu będzińskiego oraz zawierciańskiego.