W poniedziałek, 4 kwietnia, została podpisana umowa na kolejny etap modernizacji stadionu im. Józefa Pawełczyka w Czeladzi. To największe przedsięwzięcie inwestycyjne w czeladzki obiekt sportowy ostatnich 30 lat.

Przetarg wygrała firma Greta Sport z Dąbrowy Górniczej, która złożyła najlepszą cenowo ofertę. W ramach prowadzonego remontu stadionu wykonana zostanie nowa trybuna od strony Budynku Obsługi Stadionu, bieżnia lekkoatletyczna z certyfikatem PZLA oraz nowe oświetlenie, nagłośnienie i monitoring stadionu.

– Umowa na remont stadionu jest największym i najkosztowniejszym przedsięwzięciem inwestycyjnym w czeladzki obiekt sportowy ostatnich 30 lat. Najkosztowniejszym, bo umowa opiewa na prawie 8 mln zł. A jeżeli do tego dodać prawie 1,5 mln zł wydane na I etap remontu boiska i wschodniej trybuny oraz prawie 1,5 mln na remont trybuny głównej, to na modernizację stadionu im Józefa Pawełczyka wydamy łącznie ok 11 mln zł – podkreśla Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi.

Wyremontowany zostanie także budynek kas oraz budynek zaplecza znajdujący się w sąsiedztwie Budynku Obsługi Stadionu. Wykonawca ma również za zadanie wykonać elementy infrastruktury pod dyscypliny olimpijskie, takie jak: skok w dal, trójskok, rzut oszczepem, dyskiem, młotem oraz pchnięcie kulą, a także wykonanie rowu z wodą dla dystansu 3000 m z przeszkodami.

Remont już trwa

Prace remontowe na stadionie ruszyły już w ubiegłym roku. Pierwszym etapem był remont budynku trybuny z zapleczem. W jej ramach wykonano nową elewację, docieplenie ścian oraz wymieniono stolarkę okienną. Zmodernizowana oraz wzmocniona została również konstrukcja dachu, a także rozbudowane zostały szatnie letnie wraz z łazienkami.