Decyzją będzińskiego sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 64-latek, podejrzany o dopuszczenie się tzw. innej czynności seksualnej wobec niepełnosprawnego umysłowo 30-latka.

Informacja o tym, że niepełnosprawny umysłowo 30-latek może być ofiarą przestępstwa na tle seksualnym, dotarła do będzińskich stróżów prawa bezpośrednio z prokuratury prowadzącej czynności w przedmiotowej sprawie. – Opiekunów 30-latka zaniepokoiło jego zachowanie. Postanowili to zgłosić – tłumaczy kom. Paweł Łotocki, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Będzinie.

Śledczy ustalili, że 64-latek miał okazyjny kontakt z pokrzywdzonym, który najprawdopodobniej czasami był klientem w jego sklepie. Po raz pierwszy mężczyzna miał się dopuścić przestępstwa wobec 30-latka w maju bieżącego roku.

Sprzedawca, decyzją będzińskiego sądu zatrzymany został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Dalszym losem 64-latka zajmie się teraz prokurator i sąd, grozi mu kara 12 lat pozbawienia wolności. Pokrzywdzony jest pod opieką psychologów.