Zawierciańscy policjanci kilka miesięcy prowadzili czynności związane ze sprawami kradzieży z włamaniami, do jakich doszło na terenie powiatu zawierciańskiego. Żmudne działania zakończyły się sukcesem.

Na początku sierpnia mężczyzna włamał się do jednego ze sklepów rowerowych na terenie Zawiercia, z którego ukradł gotówkę i akcesoria rowerowe. W tym samym dniu usiłował włamać się do sklepu na terenie miejscowości Klucze. Spłoszył go jednak uruchomiony alarm. Miesiąc później za cel obrał sobie kasetę odkurzacza i panelu na bilon myjni bezdotykowej w Porębie. I w tym przypadku jego plany pokrzyżował system alarmowy.

Kilkumiesięczna praca zawierciańskich kryminalnych nad sprawami zakończyła się ustaleniem i zatrzymaniem sprawcy. Jak się okazało, 33-latek był już karany za kradzieże z włamaniem. Mężczyzna usłyszał zarzuty, do których się przyznał. Sąd zastosował tymczasowy areszt. Zatrzymany spędzi najbliższe trzy miesiące w więzieniu. Za kradzież z włamaniem grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.