W sobotę, 10 listopada w Teatrze Dormana odbędzie się charytatywny pokaz spektaklu „Karolcia”, z którego część przychodów zostanie przekazana fundacji „Zdążyć z Pomocą”.

W najbliższą sobotę, o godz. 11:00, na deskach będzińskiego teatru odbędzie się charytatywny pokaz spektaklu „Karolcia” w reżyserii Judyty Berłowskiej, z którego część przychodów zostanie przekazana fundacji „Zdążyć z Pomocą” na rehabilitację Madzi Rajskiej.

„Karolcia” to muzyczny spektakl na podstawie bestsellerowej powieści Marii Krüger. Historia dziewczynki, która zbiegiem okoliczności weszła w posiadanie zaczarowanego koralika spełniającego życzenia, jest czytana przez dzieci z niesłabnącym zainteresowaniem od 60 lat.

– Dzięki przedstawieniu nasi mali i duzi widzowie na własne oczy zobaczą cuda spełniane przez moc koralika – zapowiadają przedstawiciele będzińskiego teatru.

Karolcia bawi się latając po niebie i stając się niewidzialną, wyczarowuje zabawki i słodycze, płata figle zadziwiając dorosłych i dzieci. Czy jednak z magii można korzystać bez ograniczeń? Jaki jest koszt spełnienia życzeń? Dziewczynka zauważa, że koralik zmienia ludzi. Kusi ich obietnicą władzy i bogactwa, wywołuje w nich chciwość i niepohamowany apetyt.

W sobotni poranek magiczna niebieska kulka będzie miała wielką moc. Część przychodów ze sprzedaży biletów przeznaczona zostanie na pomoc fundacji „Zdążyć z pomocą”, która wspiera najmłodszych w walce z chorobą. Pieniądze przeznaczone będą dla Madzi Rajskiej, 9-latki chorującej na autyzm.

Bilety w cenie 18 złotych do kupienia są w kasie teatru oraz na stronie internetowej.