Policjanci z Będzina zatrzymali mieszkańca Czeladzi, który przez internet próbował nakłonić 13-latkę do poddania się innej czynności seksualnej. W rzeczywistości kontaktował się z nim wrocławianin, który współpracował już z policją przy podobnych zatrzymaniach.

Pod koniec minionego tygodnia mieszkaniec Wrocławia przekazał informację będzińskim policjantom o 32-letnim mieszkańcu Czeladzi, z którym nawiązał kontakt za pośrednictwem popularnego internetowego portalu komunikacyjnego.

Mężczyzna był przekonany, że nowo nawiązana znajomość i dalsza korespondencja prowadzona jest z 13-letnią dziewczynką. W trakcie rozmowy bardzo szybko przeszedł do złożenia propozycji małoletniej poddania się innej czynności seksualnej. 32-latek nalegał na spotkanie proponując w zamian pieniądze – przekazał Paweł Łotocki z Komendy Powiatowej Policji w Będzinie.

W umówionym z pedofilem miejscu zamiast 13-latki pojawił się wrocławianin wraz z będzińskimi stróżami prawa. Po zatrzymaniu 32-latek usłyszał zarzut składania małoletniej propozycji poddania się innej czynności seksualnej. – Policjanci zabezpieczyli także należący do niego sprzęt komputerowy, który będzie sprawdzony między innymi pod kątem pornografii dziecięcej – dodaje Paweł Łotocki.

Na czas prowadzenia postępowania 32-latek został objęty policyjnym dozorem. Może mu grozić do pięciu lat więzienia.

Przypomnijmy, że to kolejny już taki przypadek w naszym regionie. Kilka dni temu pisaliśmy o podobnej sytuacji w Sosnowcu i Jaworznie.