Sosnowiecki Zespół Szkół Prywatnych „Twoja Przyszłość” wygrał przetarg i jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to przeniesie wszystkie swoje placówki do budynku przy ul. Zegadłowicza. Dyrekcja planuje tam również otworzyć specjalne klasy integracyjne.

Zespół Szkół Prywatnych „Twoja Przyszłość” wygrał przetarg na sprzedaż nieruchomości położnej przy ul. Zegadłowicza 1 w Sosnowcu. – To dla nas bardzo dobra wiadomość – cieszy się Magdalena Wontek, dyrektor szkoły.

Sosnowiecka szkoła jako jedyna została dopuszczona do przetargu ustnego ogłoszonego przez zarząd województwa śląskiego. Cena wywoławcza wynosiła 2 200 000 zł. – Zgodnie z przepisami zaproponowaliśmy kwotę wyższą o 1 proc. wartości, czyli 2 222 000 zł – dodaje Magdalena Wontek.

Przypomnijmy, że przedmiotem przetargu była działka o powierzchni 9947 m kw zabudowana budynkiem służącym w przeszłości na cele oświatowe (o pow. użytkowej 4812 m kw) położona przy ul. Zegadłowicza 1, nieopodal Szpitala Miejskiego w Sosnowcu.

Jakie plany na „nowy” budynek ma dyrekcja szkoły? – Budynek wymaga dużego remontu, łącznie z wymianą instalacji. Chcemy tam przenieść wszystkie nasze placówki, które obecnie znajdują się przy ul. Dziewiczej – mówi Magdalena Wontek.

To jednak nie wszystko. Dyrekcja ma ambitne plany na przyszłość. – Chcemy rozszerzyć naszą działalność i otworzyć specjalne klasy integracyjne. Przygotowywaliśmy się do tego już od kilku lat – podkreśla dyrektor Wontek.

Do wspomnianych klas mogłyby uczęszczać dzieci m.in. z zespołem Aspergera lub z autyzmem. – Chcemy, aby dzieci znalazły u nas pomoc nie tylko na poziomie dydaktyki, ale także zajęć rehabilitacyjnych. Wszystko po to, aby rodzice nie musieli już biegać od jednej poradni do drugiej, tylko żeby wszystko było na miejscu – wyjaśnia Magdalena Wontek.

W skład Zespołu Szkół Prywatnych „Twoja Przyszłość” (Szkoły z Dziewiczej) wchodzą: Pierwsze Akademickie Niepubliczne LO, Niepubliczne Gimnazjum nr 1, Prywatna Szkoła Podstawowa nr 5, PSP „Akademia Młodych” oraz przedszkole „Skrzaty z Przyszłością”.