Komenda Miejska Policji w Sosnowcu ma nowego szefa. Został nim mł. insp. Tomasz Kłosowicz, który zastąpił na tym stanowisku insp. Dominika Łączyka.

Na początku maja pisaliśmy, że inspektor Dominik Łączyk przeszedł do Komendy Głównej Policji w Warszawie. 48-letni sosnowiczanin został pełniącym obowiązki zastępcy dyrektora biura kryminalnego. Nadzoruje sprawy związane z poszukiwaniem osób, walką z przestępczością kryminalną i handlem ludźmi.

Pełniącym obowiązki komendanta policji w Sosnowcu został wówczas mł. insp. Tomasz Kłosowicz, dotychczasowy zastępca Dominika Łączyka. Od 1 sierpnia 2020 roku będzie oficjalnie pełnił tę funkcję.

Kim jest nowy szef sosnowieckiej policji? Tomasz Kłosowicz ma 47 lat i jest sosnowiczaninem. Służbę w policji pełni od blisko 29 lat. Zaczynał w zespole ds. prewencji ówczesnej KRP w Zabrzu. W 1993 roku został przeniesiony do komisariatu policji II w Sosnowcu. Przez kilka lat był naczelnikiem wydziału kryminalnego KMP w Sosnowcu. W 2015 roku powierzono mu obowiązki zastępcy komendanta sosnowieckiej policji, a w 2017 roku został pierwszym zastępcą Dominika Łączyka.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Dominik Łączyk nie jest już komendantem sosnowieckiej policji. Przeszedł do Warszawy