Cztery tysiące mieszkańców Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii otrzyma wielkanocne potrawy dzięki elektrycznym pojazdom od Taurona.

Przed nami święta wielkanocne, które podobnie jak przed rokiem powinniśmy spędzić na zasadach podyktowanych przez pandemię koronawirusa. Ta sytuacja w szczególny sposób dotyka osoby samotne i doświadczone przez los. Aby je wspomóc w tej trudnej sytuacji i zapewnić chociaż namiastkę normalności fundacja Wolne Miejsce przekaże potrzebującym mieszkańcom metropolii świąteczne paczki, których zawartość posłuży do przygotowania świątecznego śniadania.

Paczki zostaną dostarczone potrzebującym samochodami elektrycznymi. – Mamy nadzieję, że dzięki naszej akcji osoby samotne poczują choć przez chwilę nastrój i ciepło świąt wielkanocnych. Z naszych samochodów skorzystają wolontariusze, którzy rozwiozą świąteczne wsparcie do czterech tysięcy domów. Tauron w przypadku inicjatyw prospołecznych udostępnia auta nieodpłatnie, to nasz wkład w to dzieło – mówi Łukasz Zimnoch, rzecznik prasowy Tauron Polska Energia.

Co obdarowani znajdą w paczkach? – Wszystko to, co na wielkanocnym stole być powinno – mówi Krzysztof Kozioł z fundacji Wolne Miejsce. – Żurek, kiełbaska, pyszna wędlina i świąteczne ciasto. Do tego ciastka, przekąski i napoje. W paczce osoba obdarowana znajdzie też życzenia i drobny upominek – dodaje.

W organizację tegorocznej akcji włączyło się pół tysiąca wolontariuszy. Organizacji udało się także zaangażować do współpracy przedszkola i szkoły z terenu metropolii. Młodzi ludzie przygotowali kartki wielkanocne, papierowe zajączki i pisanki, które także trafią do świątecznych podarunków.

Z uwagi na panującą pandemię produkty pakowane są z zachowaniem rygorystycznych zasad sanitarnych. Do adresata wielkanocna paczka dotrze w bezpiecznym opakowaniu oraz starannie zdezynfekowana. Akcja dostarczania potraw odbędzie się w niedzielę wielkanocną, 4 kwietnia 2021 roku.