Policjanci zlikwidowali plantację konopi indyjskich, która mieściła się w pomieszczeniach przemysłowych jednej z sosnowieckich firm. Czarnorynkowa wartość narkotyków to ponad milion złotych. Odbiorcami mieli być pseudokibice chorzowskiego klubu.

Stróże prawa z katowickiej komendy wojewódzkiej, zajmujący się zwalczaniem przestępczości pseudokibiców, zdobyli informacje o nielegalnej plantacji, działającej w pomieszczeniach przemysłowych, należących do jednej z sosnowieckich firm. Jeszcze zanim policjanci weszli do środka, wyczuli unoszący się w powietrzu, charakterystyczny zapach marihuany. Kryminalni wkroczyli do akcji. Po siłowym wejściu do dwupiętrowego budynku, zatrzymali trzech mężczyzn, ścinających akurat krzaki nielegalnych roślin.

– Plantatorzy to mieszkańcy Jaworzna w wieku od 36 do 38 lat. Wszyscy związani są ze środowiskiem pseudokibiców jednego ze śląskich klubów piłkarskich – informuje policja.

Kryminalni ustalili, że odbiorcami narkotyków mieli być pseudokibice chorzowskiego klubu.

Duże plantacje marihuany znajdowały się na obydwu piętrach. Policjanci przechwycili łącznie 482 krzaki nielegalnych roślin i przeszło 4,5 kilograma suszu marihuany.

– Zabezpieczono również warty ponad 100 tys. zł. sprzęt oraz nasiona, z których można było wyhodować kolejnych 120 sadzonek. Czarnorynkowa wartość narkotyków to ponad milion złotych – informuje policja.

W czwartek, 22 lutego do sądu doprowadzeni zostali dwaj z zatrzymanych, gdzie zapadną decyzje w ich sprawie. Trzeci z nich został już objęty policyjnym dozorem. Wszystkim zatrzymanym grozi kara 8 lat więzienia.

Postępowanie w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Sosnowiec-Południe w Sosnowcu.