Policjanci z Będzina poszukują 28-letniego mężczyzny, który brał udział w śmiertelnym pobiciu 33-letniego mieszkańca Czeladzi.

Śmiercią jednego z uczestników, skończyło się towarzyskie spotkanie w Czeladzi. Do brutalnej napaści doszło w jednym z mieszkań przy ulicy Ogrodowej, w czwartek, 21 marca w godzinach popołudniowych. W spotkaniu, na którym spożywany był alkohol, spotkało się pięciu mężczyzn.

W trakcie imprezy doszło do nieporozumień między 28-latkiem oraz 33-letnią ofiarą. Mężczyzna został najpierw pobity przez młodszego napastnika, do którego przy katowaniu ofiary później dołączył również 39-letni sosnowiczanin. W wyniku pobicia po trzech dniach 33-latek zmarł.

Policjanci z komisariatu w Czeladzi wsparci przez wojkowickich stróżów prawa zatrzymali 39-letniego mieszkańca Sosnowca. Mężczyzna zostanie doprowadzony do prokuratury, gdzie ma usłyszeć zarzut pobicia ze skutkiem śmiertelnym, za który grozi 10 lat więzienia.

Drugi napastnik poszukiwany

Śmiertelne pobicie w Czeladzi - fot. KPP w Będzinie
Śmiertelne pobicie w Czeladzi – fot. KPP w Będzinie

Niestety, drugiemu ze sprawców udało się uciec. Policjanci proszą o pomoc w ustaleniu obecnego miejsca przebywania 28-letniego Łukasza Noldę. – Z posiadanych przez nas informacji wynika, że mężczyzna może przebywać na terenie Będzina lub Sosnowca bądź innych ościennych miast – mówi kom. Paweł Łotocki, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Będzinie.

Wszelkie informacje o poszukiwanym, szczególnie dotyczące aktualnego miejsca jego pobytu, należy kierować do Komendy Powiatowej w Będzinie tel. (32) 36 80 255, (32) 36 80 266 lub do każdej jednostki policji pod numerem 997.