Śmierć w tramwaju. W środę przed południem doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia. W wyniku gwałtownego hamowania tramwaju, zmarła 72-letnia pasażerka.

Do zdarzenia doszło w środę przed południem na sosnowieckim rondzie Gierka.

– Nieustalony dotąd kierujący samochodem dostawczym, jadący od strony ulicy Małachowskiego, najprawdopodobniej wymusił pierwszeństwo przejazdu na rondzie. Motornicza tramwaju, by uniknąć zderzenia, gwałtownie zahamowała, w wyniku czego jedna z pasażerek upadła i straciła przytomność – wyjaśnia Sonia Kepper z Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu.

Na miejsce zdarzenia przyjechały dwie karetki pogotowia. Niestety 72-latka zmarła. Na miejscu trwają czynności wyjaśniające, co było przyczyną zgonu kobiety. Policjanci sprawdzają też nagrania z monitoringu i proszą mieszkańców o pomoc.

– Apelujemy do wszystkich świadków zdarzenia, aby zgłaszali się na policję w Sosnowcu. Poszukujemy kierowcy samochodu dostawczego, który odjechał z miejsca wypadku – dodaje Sonia Kepper.

AKTUALIZACJA

Policja cały czas ustala okoliczności tego tragicznego zdarzenia i nie przesądza już o ewentualnej winie kierowcy samochodu dostawczego.

– Po ustaleniach absolutnie trudno jest teraz wyrokować, kto na rondzie wymusił pierwszeństwo. Kierowca samochodu mógł być nieświadomy, że tramwaj musiał gwałtownie zahamować, bowiem od położenia poszczególnych pojazdów zależy, kto w danej sytuacja miał pierwszeństwo – wyjaśnia Sonia Kepper.

Rzeczniczka sosnowieckiej komendy apeluje, aby kierowca samochodu dostawczego sam zgłosił się na policję w celu wyjaśnienia tej sprawy.

Według wstępnych ustaleń, przyczyną śmierci 72-letniej kobiety był rozległy zawał serca. Informację tę potwierdzają przedstawiciele Tramwajów Śląskich.

Na tę chwilę pewne jest tylko to, że tramwaj linii nr 26 jechał od strony ulicy Sienkiewicza.

zagłębie-info