echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(9, 0, 0, 0);

Znaczne obniżenie ceny przyniosło efekt. Do rokowań w sprawie zakupu zabytkowego budynku po dawnej Szkole Realnej w Sosnowcu zgłosiły się trzy podmioty.

Władze Sosnowca po raz kolejny zdecydowały się sprzedać działki z zabytkowym budynkiem po dawnej Szkole Realnej przy ul. Żeromskiego 3 w Sosnowcu. Wcześniejsza próba, mimo znaczącej obniżce (z 1,6 mln zł do 975 tys. zł – przyp. red.) zakończyła się fiaskiem. Tym razem zdecydowano się na formę rokowań, która przyniosła efekty.

– To jest niejako trzeci etap próby sprzedaży, która pozwala na obniżenie ceny od wartości nieruchomości o 60 procent – mówił na początku roku Rafał Łysy, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Sosnowcu.

Cena wywoławcza za działkę po dawnej Szkole Realnej wynosiła 650 600 zł. Wiemy już, że wpłynęły trzy oferty.

– Teraz z każdym z zainteresowanych prowadzone będą rokowania. Na koniec wybrana zostanie najkorzystniejsza oferta – wyjaśnia Rafał Łysy.

Przedstawiciele sosnowieckiego magistratu nie chcą ujawnić, kto jest zainteresowany kupnem zabytkowego gmachu. Przypomnijmy, że w połowie 2016 roku kupnem, ufundowanego pod koniec XIX wieku przez Henryka Dietla, obiektu zainteresowana była parafia ewangelicko-augsburska. Jak mówił nam wtedy ksiądz Andrzej Malina, parafia chciała przejąć budynek za symboliczną kwotę i przeznaczyć go na działalność edukacyjną, kulturalną i społeczną.

Nie ma za to chętnych na zakup budynku po Zespole Szkół Specjalnych nr 1 przy ul. Teatralnej 3. Miasto na drodze rokowań chciało sprzedać obiekt za 5,3 mln zł, ale nikt nie złożył oferty.

PRZECZYTAJ: Sosnowiec sprzedaje szkoły

echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(9, 0, 0, 0);